Henüz hiç yorum yok

Xperia Aquatech: Sony Sualtı Mağazası

Sony 3 Aralık’da bu sualtı mağaza dört metre yüzeyden, deniz dibi üzerine bulunduğu Dubai’de Dünyanın ilk Xperia Aquatech Store açıldı.

Teknoloji şirketleri konsept mağazalarını açadursun, Sony’de bu konuya farklı bir alanda  ilk olma yoluna girerek su geçirmeyen akıllı telefon modellerini bir sualtı mağazasında tanıtımına başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de bulunan yapay ada Dubai World Islands’da açılan mağazanın en büyük özelliği tabii ki tamamen su altında  olması.

Xperia Aquatech mağazası, 4 gün boyunca açık olmasına rağmen sadece dünya basınından gazeteciler, Sony’nin VIP müşterileri ve Sony’nin bununla ilgili açtığı yarışmaların kazananları tarafından ziyaret edilebilecek. Sony Xperia akıllı telefonların ve tabletlerinin sualtı özelliklerinin tanıtılacağı bu konsept mağaza, zamanın ötesinde gerçektende ilginç bir şekilde tasarlanmış.

SonyAquatech3

Ayrıca Ruediger Ödenbach, Sony Mobile, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı, konsept mağaza “akıllı telefon pazarında yenilik Xperia tutkusunu vurgulayarak, heyecan verici ve unutulmaz bir deneyimi” müşterilerine sunacağını söylemişti. Tüketicilerin Mindshare Sony’nin suya dayanıklı cihazlarını kuvvetlendirmek için harika bir yol gibi göründüğü aşikar

Özellikle sualtında yaşam konsepti ile ilgili pek çok çalışma yapılıyor ve hükümetler bu konudaki AR-GE çalışmalarına ciddi zaman ve para harcıyor. Dolayısı ile Sony, sualtındaki yaşamla ilgili gündemden de bir nebze etkilenmişe benziyor ve sualtında bir mağaza ziyareti deneyiminin nasıl olabileceğini müşterilerine aktarıyor.

 

Kaynak 1

Kaynak 2

Bir yorum gönder.