1

“Mühendislik ve Bilgi Güvenliği”

“Mühendislik ve Bilgi Güvenliği” konulu konferansımız Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fidan, Symturk Ltd. Şti. Bilgi Güvenliği Uzmanı Alper Başaran, Üniversitemiz Akademik, idari personeli ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fidan “Mühendislik Nedir? Mühendis Kimdir?” konulu sunumunda; TMMOB, Elektrik Mühendisleri Odası ve çalışma ilkeleri, eğitimleri, etkinlikleri, yaptıkları çalıştaylar, forumlar, kongreler, kurultaylar, sempozyumlar, çıkardıkları yayınlar, imza yetkisi, SMM belgesi, İş alanları ve mühendislik eğitimi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Ardından Elektrik Mühendisleri Odası Karabük İl Temsilcisi Mehmet Erol, Bartın İl Temsilcisi Mahmut Demirok ve Bartın İl Temsilci Yardımcısı Cahit Bilal, mühendis adaylarının merak ettikleri soruları cevaplandırdılar.

Meslekte 40. yılını tamamlayan Mahmut Demirok’a, Mehmet Fidan tarafından plaketinin verilmesinin ardından; Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Ragıp Karaş hocamız Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fidan’a teşekkür belgesini takdim etti.

Symturk Ltd. Şti. Siber Güvenlik Uzmanı Alper Başaran ise yaptığı sunumda; “Siber Güvenlik ve Hacking, Siber savaş ve güvenlik ihlalleri, Ethical Hacking, Sosyal Mühendislik, Siber savaş araçları, Siber silahlar, Güvenlik çözümleri, Siber güvenlik politikası, Siber güvenlik yöntemi, Siber saldırgan profilleme, Hacker kimdir? Hackerlerin kullandığı araçlar, Bilgisayar vektörü ile Sosyal mühendislik” konularında katılımcılara bilgi verdi. Aynı ağa bağlı 2 cihaz ile küçük bir “Hacking” uygulamasından sonra, kulüp Başkanımız Muhammet Dilmaç Siber Güvenlik Uzmanı Alper Başaran’a teşekkür belgesini takdim etti.

Katılımcıların merak ettikleri soruların cevaplandırılmasıyla programımız sona erdi.

Sertifika duyurusu için sayfamızı takip edebilirsiniz. Etkinlik fotoğrafları ilerleyen zamanda paylaşılacaktır.

Zühal Lortoğlu’nun tüm yazıları ->

Yorum (1)

  1. Reply
    Zeynepşöyle dedi

    Geç öğrendim.. Erken öğrenseydim katılma şansım olurdu.

Bir yorum gönder.