Henüz hiç yorum yok

Askwitty ile hem sosyalleş hem para kazan!

Günümüzde sosyal ağlar, zaman dilimimizin büyük bir bölümünü kaplıyor. Bu yüzden de sosyal ağlara olan talep gün geçtikçe artıyor ve beraberinde yeni platformların ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. İşte son zamanların yeni sosyal ağlarından biri de Askwitty.

Askwitty kelime olarak Türkçede zekice, kurnazca ve esprili bir şekilde soru sormak anlamına geliyor. Şimdi de Askwitty’nin kurulmasındaki amaçtan bahsetmek istiyorum. Askwitty, üyelerin soru sorarak, yorum yaparak, sordukları soruları oylattırarak ve sorulan soruların takipçiler tarafından oylanmasıyla para kazanmalarını sağlayan sosyal bir platformdur. Askwitty’de üyelerin yaptığı bu hamle sayısı çok önemlidir. Bu sosyal ağda kullanıcının yaptığı her bin hamle 50 cent ile ödüllendiriliyor.

Askwitty’nin bir diğer güzel yönü ise diğer sosyal ağlar tarafından desteklenmesi. Kullanıcının sorduğu soruyu diğer sosyal ağlarda paylaşarak daha çok para kazanması mümkün. Ama burada diğer sosyal ağlardaki takipçi ve arkadaş sayısı da çok önemli. Diğer sosyal ağlarda ne kadar takipçi ve arkadaşınız varsa bu sosyal ağ size o kadar para kazandırıyor. Öte yandan hiçbir yasal problem de yok.

Askwitty sadece bireylere değil, kurumlara da kolaylık sağlıyor. Kurumlar Askwitty sayesinde üretecekleri ürünlerin hangi özelliklerinin daha çok beğenildiğini üyelere oylatarak belirleyebiliyor ve ürünleri de ona göre üretiyor. Bunun yanı sıra reklamını da yapmış oluyor.

Sonuç olarak üyeler Askwitty sayesinde hem sosyalleşiyor hemde para kazanıyor. Askwitty şuanda o kadar yaygın olmasa da önümüzdeki günlerde adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Bir yorum gönder.