Henüz hiç yorum yok

Apple yeni özelliklerini tanıtıyor! / Apple introduces new features!

Apple yeni özelliklerini tanıtıyor! 

Her yıl Apple tarafından düzenlenen Evrensel Geliştirici Konferansı WWDC, 2014 için bu akşam itibariyle başladı. Konferans San Francisco’da 4 gün boyunca sürecek. Konferansta, Tim Cook tarafından pek çok özellik tanıtıldı. Tim Cook, iOS 8 ve OS X Yosemite hakkında konuştu. Ayrıca, Swift adlı yeni programlama dili de bugün tanıtıldı. Yeni programlama dilinin açıklanması, tüm yazılımcıları şaşırttı.

Peki ya Swift nedir? Swift, iOS’da uygulama geliştirmek için kullanılan bir programlama dilidir. Objective-C “yüküne” sahip olmayan bir dildir. Bunun yanı sıra Swift, Python ve Objective – C’den daha hızlıdır.

Öyle görünüyor ki, uygulama yazılımı, tüm boyutlarıyla daha da kolaylaşacak. 

“Kodu yaz. Dünyayı değiştir.”

Swift hakkında daha fazla detay için:https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewBook?id=881256329

Apple introduces new features!

WWDC conference which is coordinated by Apple every year, started in this evening for 2014. This conference will continue during four days, in San Francisco. In this conference, many new features introduced by Tim Cook. Tim Cook talked about iOS 8 and OS X Yosemite. Also, the new programming language called Swift, introduced today. Launching this programming language, suprised all of the developers. 

Well, what is Swift? Swift is a programming language to create apps for iOS. It’s Objective – C without the baggage of C! Besides, Swift is faster than both Python and Objective – C.
It seems that, application software will get easy at all points.

“Write the code. Change the world.” 

More details about Swift : https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewBook?id=881256329

Zühal Lortoğlu’nun tüm yazıları ->

Bir yorum gönder.