Henüz hiç yorum yok

Tasarım Günleri ’16

TASARIM GÜNLERİ

Tasarım Günleri Nedir?

Tasarım günleri her sene üniversitemize farklı alanda tasarımcıların getirilmesi hedefiyle 2016 yılında başlamış bir etkinliktir.

Konuklar:

1

Tasarım Günleri’nde kim, hangi konu hakkında konuştu?

Tansel ALTINEL – Oyun Tasarımı

Cemil BELDER – Kolaj Tasarımı

Okan YÜKSEL – Kariyeriniz İçin Sosyal Medyanın Önemi

Hasan YALÇIN – Grafik Arayüz Tasarımı

Şeref EFENDİLER – Uygulamalı Karikatür Çizimi

Hadi MOUSAVİ – Art Of Photography

 

 

TANSEL ALTINEL

tansel-altinel

Tansel Altınel Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Tansel Altınel günümüzde yazılım mühendisliği ve oyun geliştiriciliği yapmaktadır. İngilizce, Japonca, Bulgarca ve Rusça bilmektedir.Team From Beyond isimli oyun geliştirme ekibinde kurucu lider olarak çalışmakta olan Tansel Altınel ,  Yılın En İyi Tek Oyunculu Modu ödüllü “White Night” isimli oyununun yanısıra halihazırda geliştirdiği ve geliştirmekte olduğu birçok oyunu bulunmaktadır. Bunlardan bazıları “Reflections , Paralycid ve 2D oyunları Space Bomber, Pang Pang, Silent Hill Tr: Arcade, Stacker” dir. Ayrıca “White Night” isimli oyunu için yazdığı hikayeyi elden geçirip kitaplaştırdığı “Beyaz Gece” adlı bir kitabı da bulunmaktadır. Kendisinin hiç basılmamış bir e-kitap’ı da bulunmaktadır. Hobileri arasında karakalem çalışmaları da vardır.

 

CEMİL BELDER

cemil-belder

Cemil Belder Safranbolu’da yaşamaktadır. En son 3 Nisan’da “Kardemir’de Hayat, 7 GÜN 24 SAAT” adlı sergisi düzenleyen konuğumuz Anadolu Fotoğraf Derneğinin düzenlediği “Anadolu Fotoğrafçıları Türk Bayrağı Yarışması”nda da 8.741 fotoğraftan ilk 7’ye girerek özel ödülü de kazandı. Üniversitemizde ise Fotoğraf Sanatı ve Tasarım adlı sunumu ile tasarım günlerine renk kattı.

OKAN YÜKSEL

okan-yuksel

Okan Yüksek Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim öğrenimi gördü. Blog, makale ve haber dallarında birçok ödülü olan Okan Yüksel, Medya Akademi ile Politik Akademi’nin kurucusu , İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği’nin (İGBD) kurucuları arasındadır.

Al Jazeera Turk ekibindeki çalışmalarından sonra şuan Anadolu Ajansı’nda görev almaktadır.

Yaptığı projelerin yanısıra blog yazarlığı üzerine yazdığı “İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı” adlı kitabı ve verdiği birçok eğitim bulunmakta.

Tasarım Günleri‘nde “Bilişimle değisen hayat,medya ve haber tasarımı” adlı sunumuyla bizleri ve sizleri aydınlattı.

 

HASAN YALÇIN

hasanyalcin

Web Arayüz Tasarımcısı Hasan Yalcin , birçok Üniversite, Etkinlik ve Şirketlerde konuşmacı-eğitmen olarak bulunmuş, Markofoni, Sabah-Atv Grubu ,Turk Nokta Net, Doğan TV Holding A.Ş, Tukline, MYK-Medya gibi bilinen birçok firmada görev almış ve Üniversitelerin Web Tasarım Danışmanlığını yapmıştır.Tasarım Günleri ‘nde “Web Arayüzlerin Bugünü ve Geleceği ” adlı sunumu ile sizlere çok şey kattı.

 

Şeref Efendiler

seref-efendiler2

seref-efendiler1

Komedi ve karikatür sayfalarında sıkça rastladığımız başarılı karikatürist Şeref Efendiler etkinliğimize renk kattı.

İnstagram Hesabı: https://www.instagram.com/serefefendiler/

 

Hadi MOUSAVİ

haadi-mousavi

Aslen İran Türkü olan Haadi Mousavi, 1981 yılında Tebriz kentinde dünyaya gelmiştir. 2007 yılından beri Türkiye’de yaşayan sanatçı, halen Eskişehir ilinde ikamet etmektedir. Görsel sanatlara olan ilgisini küçük yaşlarda keşfeden Hadi Mousavi fotoğrafçılıkla tanışması 2013 yılında gerçekleşmiş ve sanatçı fotoğraf alanında katıldığı 4 farklı yarışmadan 4 ödül alarak profesyonel fotoğrafçılık alanındaki başarısını kanıtlamıştır. Farklı konseptte fotoğraflarıyla pek çok ortak sergide yer alan Mousavi, Eskişehir’de ve çevre illerde fotoğrafçılık eğitimleri vermekte ve üniversitede fotoğrafçılık üzerine sunumlar düzenlemektedir. Kendisi etkinliğimize katılarak birbirinden güzel fotoğraflar sergilemiştir.

ETKİNLİK SONU HATIRA FOTOĞRAFI

hatira-foto

 

 

Bir yorum gönder.