Henüz hiç yorum yok

Bilişim Günleri ’15

 

Sercan AKDUMAN

sercan-akduman

Elektrik  Elektronik mühendisi olan Sercan Akduman  kurduğu stüdyoda kullanılan 3 boyutlu yazıcı ile, fotoğrafları 12 ile 35 santimetre yüksekliğinde minyatürlere dönüştürüyor.

Konferansında 3D yazıcıların Türkiye ve dünyadaki durumu hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

 

Hüseyin Aydın Yahşi

huseyin-aydin-yahsi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (1994-1999) mezunudur. .Aselsan’da görev yapmaktadır.

Az dizili radar / elektronik harp alt sistemleri esas sorumlu Tasarım Bölümü yöneticisidir.Dizi ve eleman düzeyinde tasarım, analog tasarımı (güç elektroniği takım), RF tasarımı, dijital tasarım (iletişim ve kontrol) ve mekanik tasarım yapmıştır.

Konferansında Radar ve Elektronik Harp Sistemler hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

 

Cihan ENGİN

cihan-engin

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunudur. Globesis/Smsnete oyun firmasında çalışmalar yapmış ve sonra dijital ressamlık üzerinde çalışmalar yapıp cep telefonu ve tablet oyunları için görseller tasarlamıştır. Google Play ve Apple Store’ a yaptığı oyun tasarımlarının sanat yönetmenliğini de yapmıştır.

Konferansında Digital Art hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

 

Minhaç ÇELİK

minhac-celik

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Çelik, 2009-2013 yılları arasında medya sektöründe, ardından TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü’nde uzman araştırmacı olarak çalıştı. NATO’nun Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi’nde değişik ülkelerden gelen üst düzey askeri yetkililere Siber Terör hakkında eğitim verdi, workshop yönetti. TSK’nın düzenlediği harp oyunlarına stratejik siber güvenlik konusunda destek sağladı, Siber Savunma Komutanlığı’nın Locked Shields tatbikatına katılan takımında danışman olarak yer aldı.

Konferansında Stratejik Siber Güvenlik hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

 

İsmail Rakıp Karaş

ismail-rakip-karas

Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümü mezunu olup Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği eğitim görevlisidir.

Çalışma alanları ise Konumsal Bilişim, Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS), Üç Boyutlu Coğrafi Bilgi Sistemleri (3BCBS), CBS’ye Yönelik Yazılım Geliştirme, Kent Bilgi Sistemleri, Web Tabanlı CBS, Konumsal Veri Yapıları, Bilgisayar Grafikleri, Hesaplamalı Geometri, Görüntü İşleme Graf Teorisi, Topoloji, Ağ Analizleri, Bilgi Sistemleri, Konuma Bağlı Servislerdir.

Konferansında ise Konum Bilgi Teknolojileri hakkında bilgi paylaşımı yaptı

 

Türkiye Bilişim Derneği

Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Kültürünü yaymaya çalışan sivil bir kuruluştur.

Birkaç amacından bahsetmek istersek; Bilişimcileri bir araya toplayıp mesleki gelişme dayanışma sağlamak,Bilişim toplumu olma yönündeki bilincin ülke genelinde artmasını sağlamak, Donanım ve yazılım üretimini destekleme amaçlarına sahip olan bir dernektir..

Konferansta TBD Genç’in faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

 

 

 

 

Bir yorum gönder.