Henüz hiç yorum yok

TTNET’ten virüs uyarısı

Kullanıcılarına sahte e-posta adreslerinden fatura bilgileri gönderildiğini tespit eden TTNET, kullanıcılarını bu yolla bulaşan virüs konusunda uyardı.

1388090128_virus

Türk Telekom, kullanıcılarının e-postalarına gelen sahte faturalar hakkında bir açıklama yaptı. bilgi@ttnet-fatura.com gibi e-postaların sahte olduğunun altını çizen TTNET, bu ve benzeri adreslerden gönderilen maillerin kullanıcıların bilgisayarlarına virüs bulaştırdığını belirtti.

Cryptolocker adı verilen bu virüs; kullanıcıların e-postalarından sahte bir TTNET sitesine yönlendiriliyor ve bu sitedeki indir butonu tıklandığı zaman kullanıcıların bilgisayarına virüs bulaştırıyor. Bilgisayarınıza yüklenen bu zararlı yazılım ise tüm kişisel belgelerinizi ve fotoğraf dosyalarınızı şifreliyor.

Bu sayede ‘şifre çözme yazılımı’ adı altında para talep ederek para kazanmayı amaçlıyorlar.

Sonuç olarak TTNET’in faturahatirlatma@ttnetbilgilendirme.com.tr adresinin dışında başka bir adresten fatura bilgilendirmesinin yapılmadığının altını çizen şirket, kullanıcılarını sahte TTNET web sitelerinden herhangi bir yükleme yapmamaları konusunda uyardı.

Bir yorum gönder.