Henüz hiç yorum yok

Akıllı Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

Akıllı Telefonlarımızı günlük hayatta hiç yanı başımızdan ayırmamaya başladık. Bir çok işimizi onlar üzerinden yapıyor olduk. Yazın gelmesiyle birlikte cep telefonlarını suya düşürme olasılığı da arttı. Alman Bild gazetesinde yer alan bir haberde,akıllı cep telefonlarını suya düşürenler için bir dizi öneri sıralandı.
Böyle durumlarda yapılması gereken ilk şey; akıllı telefonu kapatmak, bataryasını çıkarmak.

10583695_10204501947937127_1413586950_n Sonraki işlem ise bir çok kişinin aklına gelmiyor. Telefonu Kavanozda pirinç içine yerleştirmek.
Telefonun nemini çekmek için pirinç birebir. Evet hiç birimizin aklına gelmezdi. Kuruma işlemi gerçekleştirilen telefonu bir kaç gün sonra çıkartıyoruz. Ve telefon ilk günkü gibi  🙂

Peki neler yapmamalıyız?
Böyle durumda yapılmaması gerekenlere de değindiler. Genelde hepimizin aklına ilk gelen şeylerden biri olan kurutma makinelerinin cihaza zarar verdiğine değindiler. Bunu sık yapılan hatalar listesine aldılar. Çünkü sıcak hava,cep telefonunun hassas elektronik parçalarına zarar verebilir. Ayrıca cep telefonu içerisinde su torbacıklarının oluşmasına da sebep olabilir.

 

Yinede siz siz olun su olan yerlerde dikkat edin… İyi tatiller 🙂

 

Tuğba Turan’ın tüm yazıları ->

Bir yorum gönder.